Od roku 1993 se zabýváme prodejem second hand textilu ze západní Evropy. Zpočátku jsme fungovali jako fyzická osoba s jedním obchodem a jedním zaměstnancem. Dnes obchodujeme jako obchodní firma Haldatex s.r.o. s několika obchody a 10 zaměstnanci. Pro nás to znamená, že jsme motivováni dělat naši práci svědomitě a poctivě, protože chceme být kvalitní českou společností a být přínosem pro naši společnost. Celý náš Tým pracovníků je hrdý, že můžeme pracovat v oblasti second hand textilu, proto již 25 let spolupracujeme  s těmi nejlepšími velkoobchody ze západní Evropy, což je zárukou kvalitního nákupu oblečení světových  módních značek.

    Obchodování je velice náročná a svědomitá práce, ale peníze a obraty nejsou pro nás jediným cílem, proto se snažíme prodejem second hand textilu chránit životní prostředí a otrockou práci lidí v třetích zemích, kde se vyrábí tzv. RYCHLÁ MÓDA, která je prodávána v diskontních řetězcích.

    Pomáháme a také spolupracujeme s dětským domovem Husita v obcí Dubenec a snažíme se tak trochu zlepšit život těmto dětem v jejich nelehké životní situaci.